CHNR4030-820M-00000
DigiKey Part Number
4661-CHNR4030-820M-00000TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Chipsen
Manufacturer Product Number
CHNR4030-820M-00000
Description
FIXED IND 82UH 470MA 1.378 OHM
Customer Reference
Detailed Description
82 µH Shielded Wirewound Inductor 470 mA 1.378Ohm Nonstandard
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
1.378Ohm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
2-SMD
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Current - Saturation (Isat)
660mA
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)