CHNR4030-330M-00000
DigiKey Part Number
4661-CHNR4030-330M-00000TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Chipsen
Manufacturer Product Number
CHNR4030-330M-00000
Description
FIXED IND 33UH 840MA 429 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
33 µH Shielded Wirewound Inductor 840 mA 429mOhm Nonstandard
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
429mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
2-SMD
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Current - Saturation (Isat)
1.1A
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)