SXT21418FE38-50.000M
DigiKey Part Number
2388-SXT21418FE38-50.000M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXT21418FE38-50.000M
Description
CRYSTAL 50.000MHZ 18PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
50 MHz ±10ppm Crystal 18pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SXT21418FE38-50.000M Models
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
50 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±15ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)