SXO75L3A481-106.250M
DigiKey Part Number
2388-SXO75L3A481-106.250M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXO75L3A481-106.250M
Description
XTAL OSC XO 106.2500MHZ LVDS SMD
Customer Reference
Detailed Description
106.25 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Output
LVDS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
60mA
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.067" (1.70mm)