SXO32C3C481-50.000M is out of stock and backorders are currently unavailable.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Skyworks Solutions Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Skyworks Solutions Inc.
In Stock: 0
Datasheet
TXC CORPORATION
TXC CORPORATION
In Stock: 443
Abracon LLC
Ecliptek
Diodes Incorporated
In Stock: 949
ILSI
IQD Frequency Products
QST
In Stock: 20
50 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
SXO32C3C481-50.000M
DigiKey Part Number
2388-SXO32C3C481-50.000M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SXO32C3C481-50.000M
Description
XTAL OSC XO 50.0000MHZ CMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
SXO32C3C481-50.000M Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Bulk
Current - Supply (Max)
17mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-VDFN (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)