Image for UU9LFNP-B-B102 is not available
UU9LFNP-B-B102
DigiKey Part Number
308-UU9LFNP-B-B102-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UU9LFNP-B-B102
Description
CMC 1MH 700MA 2LN THROUGH HOLE
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 mH @ 1 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 700mA DCR 350mOhm
Category
Inductance @ Frequency
1 mH @ 1 kHz
Manufacturer
Sumida America Components Inc.
Current Rating (Max)
700mA
Series
DC Resistance (DCR) (Max)
350mOhm
Packaging
Bulk
Mounting Type
Through Hole
Part Status
Active
Size / Dimension
0.650" L x 0.433" W (16.50mm x 11.00mm)
Filter Type
Power Line
Height (Max)
0.650" (16.50mm)