CDRH6D28NP-470NC
DigiKey Part Number
308-1497-2-ND - Tape & Reel (TR)
308-1497-1-ND - Cut Tape (CT)
308-1497-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDRH6D28NP-470NC
Description
FIXED IND 47UH 800MA 238 MOHM
Detailed Description
47 µH Shielded Inductor 800 mA 238mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR)
238mOhm Max
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.264" L x 0.264" W (6.70mm x 6.70mm)
Tolerance
±30%
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)