CDRH6D28NP-180NC
DigiKey Part Number
308-1491-2-ND - Tape & Reel (TR)
308-1491-1-ND - Cut Tape (CT)
308-1491-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDRH6D28NP-180NC
Description
FIXED IND 18UH 1.32A 95 MOHM SMD
Detailed Description
18 µH Shielded Inductor 1.32 A 95mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR)
95mOhm Max
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.264" L x 0.264" W (6.70mm x 6.70mm)
Tolerance
±30%
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)