CDRH6D28NP-150NC | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CDRH6D28NP-150NC |
Description | FIXED IND 15UH 1.4A 84 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 32 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 15 µH Shielded Inductor 1.4 A 84mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 84mOhm Max |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 100°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case Nonstandard |
Inductance | Size / Dimension 0.264" L x 0.264" W (6.70mm x 6.70mm) |
Tolerance ±30% | Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm) |