CDRH6D28NP-150NC
DigiKey Part Number
308-1490-2-ND - Tape & Reel (TR)
308-1490-1-ND - Cut Tape (CT)
308-1490-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDRH6D28NP-150NC
Description
FIXED IND 15UH 1.4A 84 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 µH Shielded Inductor 1.4 A 84mOhm Max Nonstandard
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
84mOhm Max
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.264" L x 0.264" W (6.70mm x 6.70mm)
Tolerance
±30%
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)