CDRH3D16NP-3R3NC
DigiKey Part Number
308-1991-2-ND - Tape & Reel (TR)
308-1991-1-ND - Cut Tape (CT)
308-1991-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDRH3D16NP-3R3NC
Description
FIXED IND 3.3UH 1.1A 85 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µH Shielded Inductor 1.1 A 85mOhm Max Nonstandard
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
85mOhm Max
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Tolerance
±30%
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)