CDRH12D78/ANP-121MC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Image for CDRH12D78/ANP-121MC is not available
CDRH12D78/ANP-121MC
DigiKey Part Number
CDRH12D78/ANP-121MC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDRH12D78/ANP-121MC
Description
FIXED IND 120UH 1.3A 197 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
120 µH Shielded Inductor 1.3 A 197mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR)
197mOhm Max
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)