CDRH12D78/ANP-101MC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 994
Datasheet
Image for CDRH12D78/ANP-101MC is not available
CDRH12D78/ANP-101MC
DigiKey Part Number
CDRH12D78/ANP-101MC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDRH12D78/ANP-101MC
Description
FIXED IND 100UH 1.4A 152 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µH Shielded Inductor 1.4 A 152mOhm Max Nonstandard
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
152mOhm Max
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)