CDRH127/HPNP-181MC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
CODACA
In Stock: 246
Datasheet
Image for CDRH127/HPNP-181MC is not available
CDRH127/HPNP-181MC
DigiKey Part Number
308-CDRH127/HPNP-181MCTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDRH127/HPNP-181MC
Description
FIXED IND 180UH 1.45A 319 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
180 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.45 A 319mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
1.94A
DC Resistance (DCR)
319mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test
1 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Size / Dimension
0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)