CDRH124NP-680MC
DigiKey Part Number
308-1936-2-ND - Tape & Reel (TR)
308-1936-1-ND - Cut Tape (CT)
308-1936-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDRH124NP-680MC
Description
FIXED IND 68UH 1.5A 220 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
68 µH Shielded Inductor 1.5 A 220mOhm Max Nonstandard
DC Resistance (DCR)
220mOhm Max
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)