Image for CDPH49D19FNP-1R1NC is not available
CDPH49D19FNP-1R1NC
DigiKey Part Number
308-CDPH49D19FNP-1R1NCTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDPH49D19FNP-1R1NC
Description
FIXED IND 1.1UH 3.4A 33 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.1 µH Shielded Molded Inductor 3.4 A 33mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
4.4A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
33mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.201" L x 0.201" W (5.10mm x 5.10mm)
Tolerance
±30%
Height - Seated (Max)
0.087" (2.20mm)