Image for CDMPIH10D48T125NP-680MC is not available
CDMPIH10D48T125NP-680MC
DigiKey Part Number
308-CDMPIH10D48T125NP-680MCTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDMPIH10D48T125NP-680MC
Description
FIXED IND 68UH 1.4A 214 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
68 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.4 A 214mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
1.85A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
214mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.197" (5.00mm)