0630CDMCDDS-3R3MC
DigiKey Part Number
308-2482-2-ND - Tape & Reel (TR)
308-2482-1-ND - Cut Tape (CT)
308-2482-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0630CDMCDDS-3R3MC
Description
FIXED IND 3.3UH 6.3A 30 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µH Shielded Molded Inductor 6.3 A 30mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
11.5A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
30mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Supplier Device Package
SMD
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.276" L x 0.260" W (7.00mm x 6.60mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)