STGIPS10K60T | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 497-12250-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | STGIPS10K60T |
Description | IGBT IPM 600V 10A 25-PWRDIP MOD |
Customer Reference | |
Detailed Description | Power Driver Module IGBT 3 Phase 600 V 10 A 25-PowerDIP Module (0.993", 25.23mm) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | STGIPS10K60T Models |
Category | Current 10 A |
Manufacturer STMicroelectronics | Voltage 600 V |
Series | Voltage - Isolation 2500Vrms |
Packaging Tube | Mounting Type Through Hole |
Part Status Obsolete | Package / Case 25-PowerDIP Module (0.993", 25.23mm) |