RTAN0805BKE150R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale Thin Film
In Stock: 967
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 17.815
Datasheet
Vishay Dale
In Stock: 0
Similar
Vishay Dale Thin Film
Similar
TE Connectivity Passive Product
150 Ohms ±0.1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
Stackpole RTAN Series Resistors | Digi-Key Daily
RTAN0805BKE150R
DigiKey Part Number
RTAN0805BKE150RTR-ND - Tape & Reel (TR)
RTAN0805BKE150RCT-ND - Cut Tape (CT)
RTAN0805BKE150RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RTAN0805BKE150R
Description
RES 150 OHM 0.1% 1/5W 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
RTAN0805BKE150R Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)