RNF14FTE3K74 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
3.74 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
RNF14FTE3K74
DigiKey Part Number
RNF14FTE3K74-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF14FTE3K74
Description
RES 3.74K OHM 1% 1/4W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RNF14FTE3K74 Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)