RNF14FBD1K69 is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Dale
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 460
KOA Speer Electronics, Inc.
1.69 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
RNF14FBD1K69
DigiKey Part Number
738-RNF14FBD1K69-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF14FBD1K69
Description
RES 1.69K OHM 1% 1/4W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNF14FBD1K69 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)