RNF14FBC4K64 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
4.64 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
RNF14FBC4K64
DigiKey Part Number
738-RNF14FBC4K64-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF14FBC4K64
Description
RES 4.64K OHM 1% 1/4W AXIAL
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RNF14FBC4K64 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)