RNF14FAC15K8 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
15.8 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
RNF14FAC15K8
DigiKey Part Number
RNF14FAC15K8-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF14FAC15K8
Description
RES 15.8K OHM 1% 1/4W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNF14FAC15K8 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)