RNF14BAD100K is available for purchase but is not normally stocked.
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 18.794
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Vishay Dale
Vishay Dale
KOA Speer Electronics, Inc.
100 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
RNF14BAD100K
DigiKey Part Number
RNF14BAD100K-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF14BAD100K
Description
RES 100K OHM 0.1% 1/4W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNF14BAD100K Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)