RNF12FTD499K
DigiKey Part Number
RNF12FTD499KTR-ND - Tape & Reel (TR)
RNF12FTD499KCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF12FTD499K
Description
RES 499K OHM 1% 1/2W AXIAL
Detailed Description
499 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
RNF12FTD499K Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)