RNF12FTC113K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Dale
In Stock: 795
Datasheet
Similar
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
113 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
RNF12FTC113K
DigiKey Part Number
RNF12FTC113K-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF12FTC113K
Description
RES 113K OHM 1% 1/2W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
RNF12FTC113K Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)