RNF12FBD80K6 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
80.6 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
RNF12FBD80K6
DigiKey Part Number
738-RNF12FBD80K6-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF12FBD80K6
Description
RES 80.6K OHM 1% 1/2W AXIAL
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RNF12FBD80K6 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)