RNF12FBC6R04
DigiKey Part Number
738-RNF12FBC6R04-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNF12FBC6R04
Description
RES 6.04 OHM 1% 1/2W AXIAL
Detailed Description
6.04 Ohms ±1% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
EDA/CAD Models
RNF12FBC6R04 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)