RNCF0603TKW100R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RNCF0603TKW100R |
Description | RES SMD 100 OHM 0.01% 1/10W 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 Ohms ±0.01% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thin Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | RNCF0603TKW100R Models |
Category | Features Automotive AEC-Q200 |
Mfr | Temperature Coefficient ±2ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm) |