RNAN0603BKE100R
DigiKey Part Number
738-RNAN0603BKE100RTR-ND - Tape & Reel (TR)
738-RNAN0603BKE100RCT-ND - Cut Tape (CT)
738-RNAN0603BKE100RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RNAN0603BKE100R
Description
RES PREC, AIN, 0603, 100 OHM, 0.
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 Ohms ±0.1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Thin Film
Category
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Series
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Supplier Device Package
Part Status
Active
Size / Dimension
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.023" (0.58mm)