PRNF14FTD15K8 is available for purchase but is not normally stocked.
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 8.212
Vishay Dale
15.8 kOhms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial, Radial Bend Flame Retardant Coating, Safety Metal Film
PRNF14FTD15K8
DigiKey Part Number
PRNF14FTD15K8-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PRNF14FTD15K8
Description
RES 15.8K OHM 1% 1/4W AXIAL
Detailed Description
EDA/CAD Models
PRNF14FTD15K8 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)