510CBA11M0592CAG is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
TXC CORPORATION
In Stock: 0
Datasheet
QST
In Stock: 20
11.0592 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
510CBA11M0592CAG
DigiKey Part Number
863-510CBA11M0592CAG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
510CBA11M0592CAG
Description
DIFFERENTIAL/SINGLE-ENDED; SINGL
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
26mA
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)
Current - Supply (Disable) (Max)
18mA