510BBA212M500AAG
DigiKey Part Number
863-510BBA212M500AAG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
510BBA212M500AAG
Description
XTAL OSC XO 212.5000MHZ LVDS SMD
Customer Reference
Detailed Description
212.5 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
23mA
Supplier Device Package
6-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Output
LVDS
Current - Supply (Disable) (Max)
18mA