SIT9367AI-2B1-25E248.675000
DigiKey Part Number
1473-SIT9367AI-2B1-25E248.675000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT9367AI-2B1-25E248.675000
Description
MEMS OSC XO 248.6750MHZ LVDS SMD
Customer Reference
Detailed Description
248.675 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SIT9367AI-2B1-25E248.675000 Models
Category
Frequency Stability
±20ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
85mA
Packaging
Strip
Package / Case
6-SMD, No Lead
Base Resonator
Supplier Device Package
6-PQFD (3.2x2.5)
Type
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)
Function
Enable/Disable
Current - Supply (Disable) (Max)
63mA
Output
LVDS
Base Product Number
Voltage - Supply
2.5V