SIT8925BAF21-18E-133.330000
DigiKey Part Number
1473-SIT8925BAF21-18E-133.330000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT8925BAF21-18E-133.330000
Description
MEMS OSC XO 133.3300MHZ LVCMOS
Customer Reference
Detailed Description
133.33 MHz XO (Standard) LVCMOS, LVTTL Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
1.8V
Mfr
Frequency Stability
±20ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
6mA
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q100
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Supplier Device Package
4-PQFN (3.2x2.5)
Function
Enable/Disable
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Output
LVCMOS, LVTTL
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)