SIT8924BAA73-33E-33.330000
DigiKey Part Number
1473-SIT8924BAA73-33E-33.330000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT8924BAA73-33E-33.330000
Description
MEMS OSC XO 33.3300MHZ LVCMOS LV
Customer Reference
Detailed Description
33.33 MHz XO (Standard) LVCMOS, LVTTL Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Frequency Stability
±50ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Series
Current - Supply (Max)
4.8mA
Packaging
Strip
Ratings
AEC-Q100
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-PQFN (2x1.6)
Frequency
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Output
LVCMOS, LVTTL
Base Product Number
Voltage - Supply
3.3V