SIT8918BA-83-18E-12.500000
DigiKey Part Number
1473-SIT8918BA-83-18E-12.500000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT8918BA-83-18E-12.500000
Description
MEMS OSC XO 12.5000MHZ LVCMOS LV
Customer Reference
Detailed Description
12.5 MHz XO (Standard) LVCMOS, LVTTL Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SIT8918BA-83-18E-12.500000 Models
Category
Voltage - Supply
1.8V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
4.5mA
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
4-PQFN (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)