SIT8209AI-G1-18E-114.285000
DigiKey Part Number
1473-SIT8209AI-G1-18E-114.285000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT8209AI-G1-18E-114.285000
Description
MEMS OSC XO 114.2850MHZ LVCMOS
Customer Reference
Detailed Description
114.285 MHz XO (Standard) LVCMOS, LVTTL Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Frequency Stability
±20ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
33mA
Packaging
Strip
Size / Dimension
0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Current - Supply (Disable) (Max)
30mA
Voltage - Supply
1.8V