SIT8208AC-GF-25S-37.500000T is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
37.5 MHz XO (Standard) LVCMOS, LVTTL Oscillator 2.5V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Top Reasons to Replace Crystals with MEMS Oscillators
SIT8208AC-GF-25S-37.500000T
DigiKey Part Number
SIT8208AC-GF-25S-37.500000T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT8208AC-GF-25S-37.500000T
Description
MEMS OSC XO 37.5000MHZ LVCMOS LV
Detailed Description
Category
Voltage - Supply
2.5V
Mfr
Frequency Stability
±10ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)
33mA
Size / Dimension
0.106" L x 0.094" W (2.70mm x 2.40mm)
Function
Standby (Power Down)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)