SIT8008BIL23-33E-33.333333
DigiKey Part Number
1473-SIT8008BIL23-33E-33.333333-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT8008BIL23-33E-33.333333
Description
MEMS OSC XO 33.333333MHZ H/LV-CM
Customer Reference
Detailed Description
33.333333 MHz XO (Standard) HCMOS, LVCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)
4.5mA
Supplier Device Package
4-PQFN (3.2x2.5)
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Current - Supply (Disable) (Max)
4.2mA