SIT5021AI-2DE-33N-156.250000X | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SIT5021AI-2DE-33N-156.250000X |
Description | MEMS OSC TCXO 156.2500MHZ LVDS |
Customer Reference | |
Detailed Description | 156.25 MHz TCXO LVDS Oscillator 3.3V 6-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Frequency Stability ±5ppm |
Mfr | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Series | Current - Supply (Max) 55mA |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type Surface Mount |
Part Status Discontinued at DigiKey | Package / Case 6-SMD, No Lead |
Base Resonator | Supplier Device Package 6-SMD (7x5) |
Type | Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) |
Frequency | Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm) |
Output LVDS | Current - Supply (Disable) (Max) 35mA |
Voltage - Supply 3.3V | Base Product Number |