SIT5021AI-2DE-33N-156.250000X
DigiKey Part Number
1473-30181-2-ND - Tape & Reel (TR)
1473-30181-1-ND - Cut Tape (CT)
1473-30181-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SIT5021AI-2DE-33N-156.250000X
Description
MEMS OSC TCXO 156.2500MHZ LVDS
Customer Reference
Detailed Description
156.25 MHz TCXO LVDS Oscillator 3.3V 6-SMD, No Lead
Category
Frequency Stability
±5ppm
Mfr
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Series
Current - Supply (Max)
55mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Discontinued at DigiKey
Package / Case
6-SMD, No Lead
Base Resonator
Supplier Device Package
6-SMD (7x5)
Type
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Output
LVDS
Current - Supply (Disable) (Max)
35mA
Voltage - Supply
3.3V