TANGO44/1M/LL/MMCXM/RA/S/19
DigiKey Part Number
1679-TANGO44/1M/LL/MMCXM/RA/S/19-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TANGO44/1M/LL/MMCXM/RA/S/19
Description
5G/4G & WI-FI THROUGH HOLE MOUNT
Detailed Description
RF ANTENNA 4G, 5G, GPS, GSM, Wi-Fi Dome MMCX Male Screw Mount
Category
Antenna Type
Dome
Number of Bands
3
Series
Power - Max
50 W
Packaging
Bulk
Features
Cable - 1m
Termination
MMCX Male
RF Family/Standard
Cellular, Navigation, WiFi
Ingress Protection
IP67
Frequency Group
Wide Band
Mounting Type
Screw Mount
Frequency (Center/Band)
1.155GHz, 3.116GHz, 3.95GHz
Height (Max)
0.906" (23.00mm)
Frequency Range
410MHz ~ 1.9GHz, 433MHz ~ 5.8GHz, 2GHz ~ 5.9GHz