SUOST-15-0505
DigiKey Part Number
595-SUOST-15-0505TR-ND - Tape & Reel (TR)
595-SUOST-15-0505CT-ND - Cut Tape (CT)
595-SUOST-15-0505DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SUOST-15-0505
Description
UNIV OFFLINE SMTXFMR2X
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Drivers, AC/DC SMPS For For AC/DC Converters SMPS Transformer Isolation 60 ~ 150kHz Surface Mount
Category
Voltage - Primary
125 ~ 375V
Manufacturer
Signal Transformer
Inductance @ Frequency
1.5mH @ 100kHz
Series
Frequency
60 ~ 150kHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
For AC/DC Converters
Size / Dimension
0.811" L x 0.654" W (20.60mm x 16.60mm)
Applications
LED Drivers, AC/DC SMPS
Height - Seated (Max)
0.531" (13.50mm)