3RM12012AA14
DigiKey Part Number
3473-3RM12012AA14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
3RM12012AA14
Description
HYBD REV STARTER 0.1-0.5A 110-23
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Motor Starter, Reversible 110 ~ 230VAC/DC Supply 0.5A 48 ~ 500V Load
Category
Number of Motors
1
Manufacturer
Siemens
Voltage - Load
48 ~ 500V
Packaging
Box
Current - Output
0.5A
Part Status
Active
Wattage - Load
120 W
Type
Module
Voltage - Supply
110 ~ 230VAC/DC
Motor Type
AC Motor
Mounting Type
DIN Rail
Control / Drive Type
Motor Starter, Reversible
Operating Temperature
-25°C ~ 60°C