SDFL1005LR10MTF
DigiKey Part Number
3442-SDFL1005LR10MTFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDFL1005LR10MTF
Description
FIXED IND 100NH 25MA 800 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 nH Shielded Multilayer Inductor 25 mA 800mOhm Max 0402 (1005 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
800mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
10 @ 25MHz
Series
Frequency - Self Resonant
200MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
25 MHz
Type
Multilayer
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0402
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)