2R075SB-5
DigiKey Part Number
5789-2R075SB-5TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2R075SB-5
Description
GDT 75V 10KA 2 POLE SMD 5.5*6MM
Customer Reference
Detailed Description
Gas Discharge Tube 75 V 10000A (10kA) ±20% 2 Pole User Defined
Category
Impulse Discharge Current (8/20µs)
10000A (10kA)
Manufacturer
Shenzhen Ruilongyuan Electronics Co.Ltd
Tolerance
±20%
Series
Number of Poles
2
Packaging
Tape & Reel (TR)
Fail Short
No
Part Status
Active
Mounting Type
User Defined
Voltage - DC Spark Over (Nom)
75 V