693-11008 - UT 20-700-PSM4
DigiKey Part Number
5209-693-11008-UT20-700-PSM4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
693-11008 - UT 20-700-PSM4
Description
ULTRASONIC SENSOR WITH SWITCHING
Customer Reference
Detailed Description
Ultrasonic Sensor 300kHz
Category
Frequency
300kHz
Manufacturer
SensoPart
Voltage - Rated
20 V ~ 30 V
Packaging
Retail Package
Operating Temperature
-25°C ~ 70°C