Image for 690-51570 - UMT 30-6000-PSD-L5 is not available
690-51570 - UMT 30-6000-PSD-L5
DigiKey Part Number
5209-690-51570-UMT30-6000-PSD-L5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
690-51570 - UMT 30-6000-PSD-L5
Description
Ultrasonic sensor with switching
Customer Reference
Detailed Description
Ultrasonic Sensor 80kHz
Manufacturer
SensoPart
Frequency
80kHz
Series
Voltage - Rated
9 V ~ 30 V
Packaging
Retail Package
Operating Temperature
-25°C ~ 70°C